Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pościg za 25-latkiem w audi. Uciekając uderzył w porsche ZDJĘCIA, WIDEO

Na autostradzie A1 policjanci z Gliwic zauważyli kierującego audi na estońskich numerach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy okazało się, że pojazd może pochodzić z kradzieży, kierujący zaczął uciekać. Pościg zakończył się w Orzeszu, gdzie doszło do kolizji z porsche.

Policjanci z gliwickiej grupy Speed wczoraj rano kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierowców między innymi na śląskim odcinku autostrady A1. W pewnym momencie zauważyli osobowe audi na estońskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość.

– Po zatrzymaniu pojazdu policjanci rozpoczęli kontrolę drogową. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że auto zostało zarejestrowane jako skradzione na terenie Estonii. W celu zweryfikowania tych informacji, policjanci postanowili sprawdzić numer VIN pojazdu. Wtedy kierujący podjął ucieczkę – przekazała śląska policja.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów uprzywilejowania. Kierujący nie reagował jednak na sygnały nakazujące mu zatrzymanie się. W pościg włączyli się też mundurowi z Rybnika. Ucieczka audi zakończyła się w centrum Orzesza, gdzie kierowca spowodował kolizję z porsche.

Policjanci zatrzymali kierującego audi 25-letniego mężczyznę oraz jego 19-letniego pasażera – obywateli Estonii.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone