Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Impreza 15-latek zakrapiana alkoholem. Interweniowali ratownicy medyczni

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu zostali wezwani na interwencję do potrzebującej pilnej pomocy nietrzeźwej 15-latki. Mieszkanka powiatu myślenickiego miała go spożywać na imprezie urodzinowej swoich dwóch 15-letnich koleżanek.

W minioną środę po godzinie 18 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Bochni przyjął zawiadomienie z Nowego Wiśnicza. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie leśnym, miała znajdować się potrzebująca pilnej pomocy 15-letnia dziewczyna.

Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Policjanci zastali tam „poszkodowaną” leżącą na ziemi, przykrytą kurtkami kilku swoich towarzyszek nastolatek. Dziewczyna trzęsła się z zimna, a kontakt z nią był utrudniony. Funkcjonariusze natychmiast wezwali zespół ratownictwa medycznegomonitorując jej stan do czasu przyjazdu karetki.

Ratownicy medyczni, którzy dotarli na miejsce, udzielili nastolatce doraźnej pomocy, co pomogło jej w odzyskaniu świadomości. Policjanci mogli zatem zweryfikować jej tożsamość, jak również wyjaśnić okoliczności zdarzenia, które doprowadziły ją do takiego stanu, w tym do stanu nietrzeźwości bo badanie wykazało, że 15-latka z powiatu myślenickiego miała w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Nastolatka przyznała się do tego, że spożywała alkohol, a razem z nią piły go jej dwie rówieśniczki – mieszkanki Krakowa, które … zorganizowały w domu imprezę z okazji swoich 15 urodzin. Policjanci pojechali pod ustalony adres i jubilatki również zostały przebadane na zawartość alkoholu i u obu go stwierdzono. Badania wskazały na 1 promil i 0,80 promila w organizmie. Po czynnościach – jedna z dziewczyn została pod obserwacją lekarzy w szpitalu. Dwie kolejne przekazano rodzicom.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. Sporządzone z interwencji materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Bochni, celem wszczęcia sprawy o przeciwdziałanie demoralizacji. Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu będą również sprawdzać, w jaki sposób 15-latki weszły w posiadanie alkoholu.

(fot. pixabay.com\źródło KPP Bochnia)

Komentarze wyłączone