Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

To był niefortunny skok na bank ZDJĘCIA

W minioną środę na ul. Tysiąclecia w Radomsku mieszkaniec gminy Kluczewsko pod osłoną nocy postanowił włamać się do jednego z banków. Szybę placówki wybił donicą, która stała nieopodal. Nie zrealizował zamierzonego celu, gdyż został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol policji.

W środku nocy 25 stycznia 2023 roku oficer dyżurny radomszczańskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że do jednej z placówek bankowych przy ul. Tysiąclecia w Radomsku ktoś się włamał.

Natychmiastowa reakcja mundurowych pozwoliła na zatrzymanie włamywacza na gorącym uczynku.  Jak ustalili, sprawca usiłował się włamać do banku od tyłu budynku . Tam stojącą donicą wybił szklaną witrynę i dostał się do wnętrza. Mężczyzna liczył, że znajdzie przejście do pomieszczeń banku. Niestety ku jego zdziwieniu nie było tam żadnych drzwi, które by go doprowadziły do placówki finansowej. Mężczyzna, szukając usilnie przejścia, uruchomił alarm, co spowodowało szybką interwencją służb.

Zatrzymany 30–letni mieszkaniec gminy Kluczewsko został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Taki stan nie zwalnia go jednak z odpowiedzialności karnej. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(fot. źródło Policja Radomsko)

Jeden komentarz

  1. Wysoki do nieba a głupi jak trzeba.