Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Zabójstwo 24-latka z Kielc. Podejrzany ukrywał się na terenie Wielkiej Brytanii

Funkcjonariusze z Kielc w woj. świętokrzyskim zatrzymali 44-latka mogącego mieć związek z zabójstwem 24-latka, do którego doszło w maju zeszłego roku. Podejrzany ukrywał się na renie Wielkiej Brytanii.

17 maja 2022 roku, w lesie pod Piekoszowem ujawniono zwłoki 24-letniego mieszkańca Kielc. Okoliczności zdarzenia i wyniki pracy policjantów ewidentnie wskazywały, że do śmierci młodego mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie.

Kilkadziesiąt godzin po ujawnieniu zwłok, funkcjonariusze dokonali zatrzymań osób mogących mieć związek ze zdarzeniem. W toku dalszych czynności dwaj mieszkańcy powiatu kieleckiego w wieku 70 i 28 lat zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratora.

– Starszy z nich usłyszał zarzut pobicia, pozbawienia wolności (ze szczególnym udręczeniem), a następnie zabójstwa. 28-latkowi przedstawiono m. in. zarzut podżegania do popełnienia zbrodni – przekazała świętokrzyska policja.

Nadal jednak policjanci pracowali nad ustaleniem miejsca pobytu trzeciego ze sprawców.

– Poszukiwany 42-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju. Kielczanin, na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, znalazł się w rękach kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jak się okazało, ukrywał się na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie po jego ujęciu 19 stycznia przekazano go stronie polskiej. Szybko sprowadzony do Polski już następnego dnia usłyszał zarzut zabójstwa, za co może mu grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności – przekazała policja.

(fot. Policja, źródło Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone