Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Jechała 30 metrów po torach… bo tak ją poprowadziła nawigacja ZDJĘCIA

W Ostrawie w Czechach, 21-letnia kierująca autem osobowym przejechała około 30 metrów po torach, bo… tak ją poprowadziła nawigacja.

Funkcjonariusze drogówki z Ostrawy około godziny 20:45 otrzymali zgłoszenie na numer alarmowy, że młoda kobieta kierująca samochodem osobowym marki Skoda Fabia utknęła na torach w pobliżu przystanku tramwajowego Dolní Vítkovice. 

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy, 21-letnia kierująca pojazdem miała dla nich zaskakujące wyjaśnienie całej sytuacji.

Młoda kobieta powiedziała, że jadąc ulicą Ruską, nawigacja poleciła jej skręcić. Kierująca postąpiła zgodnie z instrukcjami i wjechała na stację, po czym przejechała około 30 metrów po torach, do momentu, aż jej pojazd utknął.

– Stróże prawa nałożyli na kierującą mandat. Doradzili jej również, aby następnym razem nie ufała tak bardzo nawigacji i upewniła się, że jedzie po drodze – przekazała czeska policja.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny. Badania wykluczyły aby kierująca znajdowała się pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

(fot. Policja Czeska, źródło Policja Czeska)

2 komentarze

  1. Ha, może zaznaczyła w aplikacji, że jedzie pociągiem 😀

  2. Słyszałem, głos w nawigacji wyraźnie powiedział „skręć w lewo na torowisko, pomiędzy dwoma jezdniami i podążaj za tramwajem nr 23”. Tak było!