Sobota, 25 marca 202325/03/2023

Ukradł radiowóz policjantom, którzy przyjechali na interwencję

32-latek najpierw zdemolował jeden z hoteli w Oleśnicy w woj. dolnośląskim, a następnie ukradł radiowóz policjantom, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu.

Oleśniccy policjanci, wczoraj przed południem zostali wezwani na interwencję do jednego z pobliskich hoteli. Ze zgłoszenia wynikało, że agresywny mężczyzna swoim zachowaniem zagraża bezpieczeństwu innych osób i niszczył mienie, rzucając krzesłami.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce wykorzystując najnowszy radiowóz marki Toyota, który działa w systemie „bezkluczykowym”.

– Dojeżdżając zauważyli, że agresywny mężczyzna znajduje się już poza budynkiem. Jednak na widok zbliżających się mundurowych zaczął uciekać. Funkcjonariusze od razu podjęli pościg pieszy za uciekającym mężczyzną, który okrążył budynek i dobiegł do zaparkowanego radiowozu, wsiadł do niego i uruchomił silnik, po czym odjechał w kierunku Oleśnicy – przekazała st. asp. Bernadeta Pytel Oficer Prasowy KPP w Oleśnicy.

W tym samym czasie zbliżający się do miejsca interwencji drugi patrol zauważył całą sytuację i natychmiast rozpoczął pościg za mężczyzną kierującym radiowozem.

– Współdziałanie kilku patroli oraz blokada drogi doprowadziły do skutecznego zatrzymania agresywnego mężczyzny na terenie sąsiedniej miejscowości. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków, została pobrana jego krew do badań – dodała st. asp. Bernadeta Pytel.

Trwają obecnie czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia. Sprawa z pewnością znajdzie swój finał w sądzie.

(fot. info112.pl, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone