Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Znęcali się nad 15-latkiem. Bili, przypalali papierosami i zmuszali do picia alkoholu ZDJĘCIA

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, podejrzanych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latkiem. „Pseudokibice jednej ze śląskich drużyn piłkarskich zmuszali swą ofiarę do picia alkoholu, a następnie bili go, strzelali do niego z pistoletu śrutowego i przypalali papierosami” – przekazała policja.

W połowie ubiegłego tygodnia ojciec chłopca powiadomił policjantów, że jego syn stał się ofiarą przemocy i tortur.

– 15-latek opowiedział o starszych od niego chłopakach, którzy kilkukrotnie kazali mu pić alkohol, a następnie bili go, strzelali do niego z pistoletu na stalowe kulki, przypalali papierosami i odurzali narkotykami. U nastolatka stwierdzono złamany nos, stłuczony mózg i kciuk, ułamany ząb oraz liczne rany i stłuczenia na tułowiu i nogach. Konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej – poinformowała śląska policja.

Mundurowi z wydziału kryminalnego natychmiast zajęli się sprawą. Ustalili oni dwóch młodych mieszkańców Rudy w wieku 17 i 20 lat, którzy znęcali się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latkiem.

Policjanci zatrzymali sprawców – pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Śledczy zabezpieczyli dowody wskazujące na ich działanie i okrucieństwo wobec pokrzywdzonego.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że takich ofiar mogło być więcej, dlatego policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, docierając do kolejnych osób. Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, spowodowania uszczerbku na zdrowiu, rozpijania małoletniego i nakłaniania go do zażywania środków odurzających.

Na wniosek śledczych, rudzki sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za te przestępstwa grozi im nawet 10 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, Policja Śląska)

2 komentarze

  1. Kto w policji nosi tak broń jak chłop na zdjęciu? To przecież niedopuszczalne.

    • Uważasz że po przypale z granatnikiem cokolwiek jest tam niedopuszczalne? A kibole młodego próbowali znieczulić alkoholem, może sąd potraktuje to jako okoliczność łagodzącą?