Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Atak nożownika na przystanku. 27-letni obywatel Ukrainy zatrzymany FOTO

Policjanci z Krakowa zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który zaatakował nożem swojego rodaka, grożąc mu przy tym pozbawieniem życia. Sprawca usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu.

Do dyżurnego Komisariatu Policji w Zabierzowie wpłynęła informacja, z której wynikało, że w okolicy przystanku autobusowego, w jednej z miejscowości gminy Zabierzów, 30-letni obywatel Ukrainy został zaatakowany nożem.

– Policjanci natychmiast udali się na miejsce i ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez swojego znajomego, który zadał mu cios nożem w udo i użył wobec niego gazu łzawiącego, grożąc mu przy tym pozbawieniem życia. Ustalono, że podejrzanym jest 27-letni obywatel Ukrainy – przekazała małopolska policja.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy w wyniku podjętych czynności ustalili, w którym rejonie Krakowa napastnik się ukrywa. Znając jego rysopis, kilka patroli penetrowało tę okolicę, do czasu aż jeden z nich zauważył poszukiwanego mężczyznę, jak wchodzi do jednej z krakowskich galerii handlowych. Tam 27-latek został przez zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przy użyciu noża oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia. Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały, zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

4 komentarze

  1. Na h.. go trzymać na UKRAINE od razu deport

  2. Dekują się w Polsce? Starsi jechali walczyć.

  3. banderowców nam nie potrzeba deportować do putina

  4. … 27 lat, toż to w sile wieku…