Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Okazała policjantom dowód osobisty, na którym był biały pył. Twierdziła, że to gips FOTO

Młoda kobieta usiłowała wmówić policjantom, że biały proszek, który znaleźli na jej dowodzie osobistym, to pozostałość gipsu po niedawno przeprowadzonym remoncie. Podczas sprawdzania kieszeni 30-latki, okazało się, że ma ona przy sobie amfetaminę i marihuanę. Kobieta została zatrzymana.

Mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego ustalili, że młoda ostrołęczanka może posiadać narkotyki. Kobieta w chwili zatrzymania siedziała w samochodzie, w lesie, na terenie Ostrołęki.

W pierwszej chwili 30-latka powiedziała policjantom, że zjechała do lasu, ponieważ jest zdenerwowana i chciała zapalić papierosa.

– W trakcie ustalania jej tożsamości wręczyła policjantom dowód osobisty, na którym znajdował się biały pył. Na pytanie co to jest za substancja stwierdziła, że jest to gips budowlany, ponieważ w domu niedawno miała remont. Potem zmieniła zdanie mówiąc, że substancja jest kodeiną – przekazał kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Policjanci nie dali się zwieść opowieściom kobiety.

– Sprawdzenie jej kieszeni szybko dało odpowiedź co do rodzaju posiadanych przez nią substancji. Mundurowi znaleźli przy kobiecie torebki strunowe z zawartością białego proszku i suszu roślinnego, który po wstępnym sprawdzeniu okazał się być amfetaminą i marihuaną – dodał kom. Tomasz Żerański.

30-latka została przewieziona do ostrołęckiej komendy i osadzona w policyjnym areszcie, następnie usłyszała zarzut posiadania narkotyków do którego się przyznała. Niebawem za swój czyn odpowie przed sądem.

(fot. KMP w Ostrołęce, źródło KMP w Ostrołęce)

Komentarze wyłączone