Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Kradzież ponad kilometra kabla o wartości blisko 50 tys. złotych ZDJĘCIA

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy kradzieży kabla o wartości ok. 50 tys. złotych z jednej z budów na terenie woj. podlaskiego. Jak się okazało, jeden mężczyzn był pracownikiem budowy i usłyszał zarzut kradzieży, natomiast jego młodszy wspólnik – paserstwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokim Mazowieckim otrzymali zgłoszenie o kradzieży kabla miedziano – ołowiowego z terenu budowy w gminie Szepietowo.

– Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że łupem sprawców padło ponad 1300 metrów kabla o wartości blisko 50 tysięcy złotych – przekazali mundurowi.

Pracujący nad sprawą kryminalni, dzięki nagraniom z monitoringu, w kilka godzin ustalili samochód, którym przewożony był łup i tego samego dnia zatrzymali 48-latka, który był pracownikiem budowy.

Mieszkaniec powiatu białostockiego usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie działał sam. W sprzedaży kabla pomógł mu 33-letni wspólnik. On również został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W jednym z białostockich skupów złomu funkcjonariusze odnaleźli pocięty już na kawałki kabel.

(fot. KPP Wysokie Mazowieckie, źródło KPP Wysokie Mazowieckie)

Komentarze wyłączone