Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pijany kierowca doprowadził do wypadku. Dwie osoby zostały ranne ZDJĘCIA

W miejscowości Sławno w woj. łódzkim pijany kierowca citroena wjechał w pojazd dostawczy. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala.

Informację o wypadku drogowym w Sławnie, służby ratunkowe otrzymały wczoraj o godzinie 14.50. Na miejscu znajdowało się dwóch rannych mężczyzn w wieku 29 i 22 lat oraz dwa rozbite samochody.

– Policjanci wstępnie ustalili, że 41-letni kierujący citroenem berlingo, mając w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Nissan Cabstar- przekazała asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

29-letni kierowca nissana oraz jego 22-letni pasażer, z obrażeniami ciała zostali przez zespół ratowników medycznych przewiezieni do szpitala.

41- letni sprawca, został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku, zakaz kierowania pojazdami od 3 do 15 lat oraz grzywna w wysokości od 10tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych.

(fot. KPP Opoczno, źródło KPP Opoczno)

Jeden komentarz

  1. Szpitale pełne są tych co mieli pierwszeństwo.