Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

21-latek w BMW przeciął rondo i staranował forda. Jest nagranie zderzenia WIDEO

Kierowca BMW nie stosując się do przepisów ruchu drogowego przeciął rondo i uderzył w prawidłowo jadącego forda. Młody mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, dlatego zostanie wobec niego sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Do zdarzenia doszło w minioną środę o godzinie 20:00 na legnickim Rondzie Bitwy pod Monte Cassino.

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, kierujący pojazdem marki BMW, 21-letni legniczanin, jadąc prawym pasem ruchu ulicy Sikorskiego, z całym impetem wjechał na rondo, a następnie nie zastosował się do znaku poziomego P2b, jakim jest lina ciągła pojedyncza.

– Młody kierowca w wyniku swojego manewru nieprawidłowo zmienił pas ruchu i z pełną prędkością uderzył w tył prawidłowo jadącego po rondzie forda. Kierująca fordem 25-letnia kobieta, siłą odrzutu uderzyła w znak drogowy uszkadzając go – przekazała mł. asp. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie wymagał pomocy medycznej. Oboje kierujący jechali sami i byli trzeźwi. 

– Zaskakującym jest jednak fakt, że 21-latek nie poczuł się do winy i odmówił przyjęcia mandatu karnego. Wobec tego policjanci sporządzili dokumentację, celem wykonania czynności wyjaśniających i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu – dodała mł. asp. Anna Tersa.

(fot. Policja Legnica, źródło Policja Legnica)

5 komentarzy

  1. I teraz kasta ma głos. Kto wie, czy nie uzna, że kierowca forda wymusił pierwszeństwo?

  2. badania na obecność proszku

  3. Zderzenia winien jest kierowca Forda Wjechał na pas zajęty przez BMW które było już w połowie ronda i go opuszczało. Ford wjechał na pas na którym było BMW. To że Kierowca BMW jechał szybko i zmienił nieprawidłowo pas to inne wykroczenie. To jest tak jak z ulicą jednokierunkową nie ważne że ktoś jedzie pod prąd wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej trzeba ustąpić pierwszeństwa

  4. To jest terrorysta drogowy. Na sprawę sądową powinien czekać max. 24h. Zakazać jazdy na 10 lat aż dorośnie. Jemu prawo jazdy nie jest potrzebne.