Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Zwłoki mężczyzny w przydrożnym rowie. Został potrącony przez pijanego kierowcę

Zwłoki mężczyzny został ujawnione w przydrożnym rowie w miejscowości Wielogóra w woj. mazowieckim. Ciało odnaleźli przypadkowi przechodnie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna został śmiertelnie potrącony, przez pijanego kierowcę.

W minioną niedzielę około godziny 8.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał informację, że w Wielogórze przechodnie ujawnili zwłoki mężczyzny, znajdujące się w przydrożnym rowie.

Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli elementy samochodu, które mogły wskazywać, iż mężczyzna został potrącony. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze, wytypowali osobę podejrzewaną o spowodowanie tego wypadku i zatrzymali do sprawy 5 osób. 

– W poniedziałek (13.02) zatrzymane osoby były doprowadzane do prokuratury. 28-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości, iż kierując mazdą nie zachował należytej ostrożności jazdy w efekcie tego, w trakcie wymijania idącego prawidłowo pieszego uderzył w niego, w skutek czego pieszy poniósł śmierć na miejscu – przekazała sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu.

28-latek wraz z prokuratorskim wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy, został doprowadzony do sądu.

Kierującemu, zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawca wypadku może zostać także zobowiązany do wypłacenia zadośćuczynienia rodzinie ofiary.

(fot. info112.pl, źródło KMP w Radomiu)

Komentarze wyłączone