Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pięć kolizji w kilka minut. 26-latek tłumaczył, że jest słabym kierowcą ZDJĘCIA

26-letni kierowca saaba w zaledwie kilka minut doprowadził do 5 kolizji. Mężczyzna uderzał w znaki drogowe i inne pojazdy. Wobec kierującego sporządzono wniosek o ukaranie do sądu i zatrzymano mu prawo jazdy.

W miniony piątek policjanci z Radomia otrzymali zgłoszenie o kierowcy saaba, który na drodze krajowej nr 12 wykonuje niebezpieczne manewry na drodze i doprowadził do zderzenia z urządzeniem drogowym, które znajdowało się na rondzie pod trasą S7 w Sławnie.

– Policjanci pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że wskazany kierujący nie dość, że uciekł z miejsca, to jeszcze kilka minut później w Kowalance najechał na tył mazdy. Kilka metrów dalej najechał na kolejne 2 znaki drogowe, uszkadzając je. Następnie w tej samej miejscowości zderzył się czołowo z renaultem. Wciąż oddalając się z miejsc spowodowanych kolizji, w Wolanowie kolejny raz zjechał z drogi i uderzył w dwa urządzenia drogowe – przekazała sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z KMP w Radomiu.

W sumie 26-letni kierujący saabem spowodował 5 odrębnych zdarzeń drogowych i ze wszystkich uciekł, nie zwracając uwagi na pokrzywdzonych kierujących oraz na spowodowane szkody w mieniu.

Podczas poszukiwań sprawcy kolizji mundurowi, na trasie jego „rajdu” znaleźli tablicę rejestracyjną.

Funkcjonariusze pojechali pod adres zamieszkania właściciela pojazdu, który zaparkowany był na posesji i nosił ślady kolizji. Na miejscu zastali 26-letniego kierowcę oraz jego matkę. Z relacji kobiety wynikało, że syn przyjechał uszkodzonym autem.

– Kierowca przyznał się, że spowodował wskazane zdarzenia, a powodem był fakt, iż nie jest najlepszym kierowcą. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego odjechał z miejsc spowodowanych zdarzeń – dodała sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z KMP w Radomiu.

Kierowcę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie, okazał się być trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna będzie teraz odpowiadał przed sądem. 

(fot. KMP Radom, źródło KMP Radom)

3 komentarze

  1. Do pudła

  2. Ciekawe czy kiepskie zdanie na temat swoich umiejętności miał przed tymi zdarzeniami, czy dopiero po.

  3. Jak to dlaczego odjechał… zawsze odjeżdża, po prostu teraz go złapali hehee, pytanie jest inne: czy WORD który wydał mu PJ poniesie współwinę wyrządzonych strat ?