Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Trzy nastolatki pobiły i okradły 16-latka. Zadawały ciosy po całym ciele ZDJĘCIA

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali trzy nastolatki podejrzewane o pobicie oraz rozbój. Dziewczyny zadawały ciosy pokrzywdzonemu między innymi butelką, a ostatecznie zabrały mu telefon komórkowy. Za popełniony czyn 17 i 18-latce może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności, a o losie 15-latki zadecyduje sąd rodzinny.

Do dwóch zdarzeń w krótkich odstępach czasu doszło 17 lutego w godzinach wieczornych w rejonie jednej z wałbrzyskich galerii handlowych, jednak zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło do policjantów drugiego komisariatu dzień później.

Od pokrzywdzonego 16-latka policjanci usłyszeli, że najpierw pomiędzy nim, a uczestniczkami zdarzenia doszło do przepychanki słownej i szarpaniny.

– Następnie nastolatki zaatakowały go, bijąc po całym ciele. Młody wałbrzyszanin zdołał się obronić i uciekł, lecz agresywne młode kobiety nie dały za wygraną i ostatecznie podążyły za nim na pobliski przystanek, gdzie ponownie go pobiły i ukradły telefon komórkowy. Wtedy jednak użyły do popełnienia kolejnego przestępstwa także szklanej butelki, którą 16-latek trafiony został w głowę – przekazał kom. Marcin Świeży rzecznik prasowy KMP w Wałbrzychu.

W wyniku pracy operacyjnej 17 i 18-latka zostały zatrzymane przez z drugiego komisariatu w poniedziałek wieczorem. Towarzysząca im w przestępczym procederze 15-latka została zatrzymana we wtorek. W toku dalszych czynności śledczy odzyskali skradziony telefon.

Agresorkom przedstawiono zarzuty, a prokuratura zastosował w stosunku do nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a kara, jaka może im grozić, to nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniej 15-latki zadecyduje natomiast sąd rodzinny.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

2 komentarze

  1. kobiety ? pasztety patusy

  2. Takie młode,a takie puste.Sam by się bronił to by był oskarżony dlatego dobrze zrobił.A tępe patusiary do ośrodka zamknąć i się nauczą.