Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

19-latek bez prawa jazdy kręcił „bączki” i uderzył w mur. Dwie osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

19-letni kierowca BMW kręcił „bączki” na jednym z parkingów w Krościenku nad Dunajcem. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w mur. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na parkingu przy przystani flisackiej w Krościenku nad Dunajcem. 19-latek, który kręcił „bączki” samochodem osobowym marki BMW, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w mur.

W aucie znajdowały się cztery osoby. Do uwolnienia kierowcy niezbędna okazała się interwencja strażaków. 19-latek oraz jeden z pasażerów zostali przewiezieni karetką do szpitala. Na szczęście obrażenia jakie odnieśli okazały się niegroźne.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 19-latek nie posiadał prawa jazdy. Kierowcy pobrano krew do badania na zawartość alkoholu i narkotyków.

Jeżeli badanie krwi wykaże, że 19-latek kierował samochodem pod wpływem środka odurzającego lub alkoholu, grozi mu wysoka grzywna , zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci będą ustalać dlaczego właściciel samochodu, który jechał jako pasażer dopuścił do prowadzenia BMW nastolatka pomimo braku uprawnień. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie przez policjantów z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.


(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone