Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Wbił motocykl w płot. Miał blisko 2,5 promila ZDJĘCIA

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący motocyklem, który wbił się jednośladem w ogrodzenie posesji. Mężczyzna porzucił swój pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko wyszło na jaw, że 40-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu bełchatowskiego w woj. łódzkim. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego motocyklisty, który wjechał w ogrodzenie posesji, po czym porzucił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Mundurowi z Posterunku Policji w Klukach zastali na miejscu świadków, którzy poinformowali ich, że wybiegli z domu, gdy usłyszeli niepokojący huk, dobiegający z zewnątrz.

– Okazało się, że motocyklista wjechał w ogrodzenie posesji, w taki sposób, że pojazd przednim kołem wbił się pomiędzy przęsła ogrodzenia. Kierowca, od którego czuć było woń alkoholu, bezskutecznie próbował wyrwać motocykl spomiędzy przęseł. W pewnym momencie pozostawił swój pojazd i chwiejnym krokiem oddalił się z miejsca zdarzenia – przekazała nadkom. Iwona Kaszewska oficer prasowy KPP w Bełchatowie.

Mundurowi szybko ustalili właściciela hondy. W rozmowie ze zgłaszającymi ustalili również wygląd kierowcy. Finalnie kierującego jednośladem mundurowi zatrzymali w jego miejscu zamieszkania.

– Był pijany, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 40-latek był już notowany za jazdę w stanie nietrzeźwości i ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po przeszukaniu jego kieszeni stróże prawa znaleźli przy nim blisko 12 gramów amfetaminy – dodała łódzka policja.

40-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi kara do 5 lat  pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Posiadanie środków zakazanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat więzienia.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone