Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Pijany kierowca potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych WIDEO

Na jednym z przejść dla pieszych w Żorach w woj. śląskim, pijany kierowca samochodu osobowego potrącił 50-letniego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Moment wypadku zarejestrował monitoring.

W minioną sobotę około 13.00 patrol ruchu drogowego otrzymał wezwanie do izby przyjęć Szpitala Miejskiego w Żorach, gdzie miał przebywać mężczyzna prawdopodobnie potrącony przez samochód. Mundurowi, którzy szybko dotarli na miejsce niestety nie mogli poznać szczegółów zdarzenia, gdyż potrącony 50-letni mieszkaniec Żor, nie potrafił opisać, co dokładnie się stało.

Wraz z mężczyzną w poczekalni przebywały dwie kobiety, które były pasażerkami forda w trakcie samego zdarzenia. Początkowo twierdziły, że zauważyły leżącego na jezdni mężczyznę i postanowiły mu pomóc, przewożąc do szpitala. Nie potrafiły wskazać, kto kierował pojazdem, gdy doszło do potrącenia.

– Policjanci bardzo szybko ustalili, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy Trakcie Piastowskim. Wytypowali też jego sprawcę. Okazał się nim 26-latek, którego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że w trakcie zdarzenia nietrzeźwy – przekazała policja.

Kierujący stracił już prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 4,5 roku więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone