Sobota, 23 września 202323/09/2023

Bimbrownia w mieszkaniu w Bielsku Podlaskim. 40-latek twierdził, że to na własny użytek ZDJĘCIA

Destylator i dwie beczki wypełnione zacierem bimbrowym (łącznie 100 litrów) zaleźli policjanci w mieszkaniu 40-letniego mieszkańca Bielska Podlaskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielska Podlaskiego zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie miasta w związku z awanturującym się mężczyzną.

Na miejscu funkcjonariusze zastali mieszkającego tam 40-latka, który był nietrzeźwy. W trakcie czynności, mundurowi zauważyli pod stołem kuchennym dwie beczki, każda o pojemności 50 litrów.

– Okazało się, że pojemniki wypełnione są zacierem bimbrowym. Chwilę później, w pokoju pod biurkiem, mundurowi znaleźli dodatkowo destylator. Policjanci zabezpieczyli urządzenie oraz 100 litrów zacieru. Mężczyzna powiedział policjantom, że alkohol przeznaczony był wyłącznie na jego potrzeby – przekazała podlaska policja.

40-latek usłyszał zarzut prowadzenia działalności bez wymaganego wpisu do rejestru. Zgodnie z ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, za ten czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

(fot. KPP Bielsk Podlaski, źródło KPP Bielsk Podlaski)

Komentarze wyłączone