Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Pistolet maszynowy znaleziony podczas remontu kamienicy FOTO

W trakcie remontu jeden z kamienic w centrum Tarnowa w woj. małopolskim znaleziony został pistolet maszynowy MP-40, produkcji niemieckiej. Broń ukryta była na belkach nośnych dachu.

Pracownicy budowlani rozbierając konstrukcję drewnianą dachu jednej z kamienic w centrum miasta odnaleźli na jednej z krowi zawinięty karabin, bok magazynek oraz naboje. Kierownik firmy remontowej natychmiast o zdarzeniu powiadomił tarnowskich policjantów, a dyżurny skierował pod adres policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej, celem rozpoznania nietypowego znaleziska.

– Policjanci zidentyfikowali je jako pistolet maszynowy MP40 wyprodukowany w 1941 roku, najprawdopodobniej produkcji niemieckiej. Obok pistoletu maszynowego znajdował się magazynek oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji kalibru 9 mm do niego – przekazała policja.

Broń została zabezpieczona do postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Nadzór nad czynnościami sprawuje prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Po zakończonym postępowaniu prokurator podejmie decyzję co stanie się z pistoletem maszynowym. Trafi on do jednego z muzeów na terenie Polski lub zostanie zniszczony.

(fot. Policja Tarnowska, źródło Policja Tarnowska)

3 komentarze

  1. „lub zostanie zniszczony” – komu przychodzą do głowy takie idiotyzmy? Oryginalny MP40 kosztuje około 30tys.zł

    • W tym kraju to możliwe. Tylko w Polsce można dostać wyrok za poszukiwanie historycznych przedmiotów. Jeszcze jest jedna opcja, wydaje się że najbardziej prawdopodobna. Karabin zostanie po cichu sprzedany na zachód jakiemuś kolekcjonerowi.

  2. piękne znalezisko – marzenie moje takie cacko znaleźć!