Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Zamaskowany 17-latek atakował kobiety ZDJĘCIA,WIDEO

Do 12 lat więzienia grozi nastolatkowi, który zamaskowany wieczorami w Suwałkach atakował kobiety i zabierał im torebki. 17-latek zatrzymany przez policjantów usłyszał zarzuty i trafił na 3 miesiące do aresztu.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 17-latek zatrzymany przez suwalskich policjantów. Mężczyzna podejrzany jest o dwa rozboje i kradzież szczególnie zuchwałą na mieszkankach Suwałk.

– Do tych zdarzeń doszło pod koniec lutego i w marcu na Osiedlu Północ w Suwałkach. Schemat działania sprawcy za każdym razem był podobny. Do ataków dochodziło późnym wieczorem. Mężczyzna w kominiarce z zaskoczenia uderzał kobiety w głowę lub ramię i wyrywał im torebki. Po napadzie szybko uciekał – przekazała podlaska policja.

Zebrany w tych sprawach materiał dowody doprowadził policjantów do 17-letniego mieszkańca Suwałk. W ustaleniu tożsamości podejrzanego pomógł mundurowym monitoring. Dzień, po ostatnim rozboju policjanci zatrzymali 17-latka. Odzyskali również jedną z wyrwanych torebek wraz z dokumentami, a w pokoju zatrzymanego znaleźli kominiarkę.

W Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach podejrzany usłyszał dwa zarzuty rozboju, a także zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Decyzją sądu 17-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież szczególnie zuchwałą do 8 lat.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)