Środa, 29 marca 202329/03/2023

Brutalne pobicie przed klubem nocnym, 37-latek walczy o życie. Policja zatrzymała 4 mężczyzn ZDJĘCIA

Czterech mężczyzn odpowie za usiłowanie zabójstwa 37-latka. „Agresorzy brutalnie pobili poszkodowanego, po czym go okradli. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Sosnowcu” – przekazała śląska policja.

Do zdarzenia doszło w rejonie parkingu przy ulicy Wiejskiej w Rybniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w pobliżu klubu nocnego, leży pobity i zakrwawiony mężczyzna. Skierowani na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego oraz poszkodowanego.

– Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała, w stanie ciężkim został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala – poinformowała śląska policja.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia.

– Z ustaleń śledczych wynikało, że czterech mężczyzn brutalnie pobiło na parkingu 37-letniego mężczyznę, powodując u niego liczne obrażenia ciała. Następnie skradli mu pieniądze i papierosy – dodali mundurowi.

Kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch 19-letnich mieszkańców Rybnika oraz 19-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Jak się okazało, czwarty z podejrzewanych, ukrywał się przed organami ścigania i wydany za nim był list gończy. 20-letni rybniczanin wpadł w ręce mundurowych w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Zebrzydowickiej.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił zatrzymanym zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Rybniku podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec mężczyzn w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Śledczy ustalają motywy działania podejrzanych oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi im nawet dożywotnie więzienie.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. Obciać im ręce i wypuścić. Dobra kara uważam zamiast utrzymywania przez podatników