Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście. Mężczyzna nie żyje FOTO

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 975 w Wierzchosławicach w woj. małopolskim. Kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście doprowadzając do potrącenia mężczyzny. Poszkodowanego nie udało się uratować .

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w miniony piątek na drodze wojewódzkiej nr 975 w Wierzchosławicach. Kierująca samochodem osobowym potrąciła tam rowerzystę, który w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

– Z relacji jednego z uczestników tego zdarzenia oraz świadków wynikało, że kierująca pojazdem opel jadąc w kierunku Wojnicza, chciała zjechać z drogi wojewódzkiej w kierunku Ostrowa. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał w przeciwnym dla niej kierunku i doprowadził do przewrócenia się rowerzysty – przekazała tarnowska policja.

35-letnia kierująca autem osobowym, w chwili zdarzenia była trzeźwa. Niestety mimo wysiłków medyków, życia 71-letniego rowerzysty nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Będzie odpowiadać przed tarnowskim sądem z wolnej stopy.

(fot. KMP w Tarnowie, źródło KMP w Tarnowie)

Komentarze wyłączone