Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Ukradł plecak, w którym było pół miliona. Złodzieja nagrała kamera WIDEO

33-letni obywatela Gruzji wykorzystując nieuwagę właściciela auta, który w tym czasie tankował paliwo, dokonał kradzieży plecaka z wnętrza BMW, w którym znajdowało się ponad pół miliona złotych. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lesznowoli przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży plecaka, która miała miejsce na terenie jednej ze stacji benzynowych w Łazach. Plecak dużej wartości nie miał, jednak to co w nim było zaskoczyło zapewne też samego rabusia.

– Otóż znajdowała się tam niebagatelna kwota ponad 500 tysięcy złotych w różnych walutach dolarach oraz euro – przekazała asp. Magdalena Gąsowska z KPP Piaseczno.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili podejrzanego i złożyli wizytę obywatelowi Gruzji, który swój łup ukrył w mieszkaniu na terenie Ząbek.

Mundurowym drzwi otworzył wyraźnie zaskoczony ich widokiem 43-latek, który od razu poinformował, że oprócz niego i jego koleżanki w mieszkaniu nie ma nikogo innego. To tłumaczenie nie przekonało jednak kryminalnych, którzy w jednym z pokoi, w skrzyni łóżka odnaleźli 33-latka odpowiedzialnego za kradzież plecaka i gotówki. Odzyskali również 20 tysięcy dolarów.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Usłyszał zarzut karny, a sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Piasecznie i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny na okres 3 miesięcy. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.  

(fot. KPP Piaseczno, źródło KPP Piaseczno)

3 komentarze

  1. Ukradł to ukradł, ale trzeba sprawdzić skąd ten gościo z bwm miał tyle kasy i czy z legalnego źródła.

  2. czy urząd skarbowy juz zajął się skąd własciciel samochodu miał takie pieniądze?

  3. ta beztroska, 0,5 bani i zostatawiam w otwartym aucie… no co sie może stać ?… eh ta dzisiejsza młodziez, za gosciem trzeba jeszcze lazić i zmieniac mu pampersy, zainwestowałbym w ochrone albo w jakiegoś pielęgniarza