Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Uciekał przed policją i potrącił policjanta. Pasażer wyrzucał na drogę kolce ZDJĘCIA

Policjanci z Dolnego Śląska po pościgu zatrzymali kierowcę auta osobowego, który próbował uniknąć kontroli drogowej i potrącił policjanta. W ręce mundurowych wpadł też pasażer pojazdu, który w trakcie jazdy wyrzucał przez okno kolce do przebijania opon.

W miejscowości Kamienna Góra mundurowi zauważyli samochód osobowy, a w nim dwóch mężczyzn, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Początkowo kierujący zatrzymał się widząc i słysząc sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kiedy policjanci podchodzili, mężczyzna gwałtownie ruszył i rozpoczął ucieczkę.

– Funkcjonariusze policji natychmiast rozpoczęli pościg, informując swoich kolegów w służbie o tym gdzie się znajdują. Manewry jakie wykonywał mężczyzna na drodze były skrajnie niebezpieczne, a prędkość dochodziła do 190 km/h. Pomimo tego pasażer uciekającego pojazdu wyrzucał przez okno przedmioty, które okazały się metalowymi kolcami służącymi do przebijania opon – przekazała st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka z KPP w Kamiennej Górze.

W miejscowości Jarkowice stróże prawa z Lubawki ustawili blokadę przed którą uciekinier się zatrzymał.

– W chwili próby wyciągnięcia go z pojazdu, znowu niebezpiecznie ruszył i potrącił lubawskiego policjanta. Pomimo tego mundurowi dołączyli do dalszego pościgu. Szczęśliwie policjantowi nic poważnego się nie stało – dodała st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

W Jarkowicach na drodze polnej mężczyźni porzucili pojazd i próbowali uciekać pieszo, jednak policjanci szybko ich dogonili, obezwładnili i zatrzymali.

Kierującym okazał się 32-latek z Jeleniej Góry, który podawał się za brata bliźniaka. Nie zmyliło to jednak mundurowych i kłamstwo szybko wyszło na jaw. Powodem takiego zachowania było prawdopodobnie to, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

– Funkcjonariusze policji wykonali tester narkotykowy, który potwierdził ich przypuszczenia co do trzeźwości mężczyzny. Wykazał on w ślinie obecność amfetaminy lub metaamfetaminy. Aby ustalić dokładne stężenia tego środka w organizmie, został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań – poinformowała policjantka.

Policjanci zabezpieczyli również szereg urządzeń, które mogą służyć do kradzieży pojazdu, jednak ta sprawa ma charakter rozwojowy.

38-latkowi z Kamiennej Góry, który był pasażerem, postawiono zarzut związany z bezpośrednim narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, natomiast kierującemu przedstawiono zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień, niezatrzymania się do kontroli, a także bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

(fot. KPP Kamienna Góra, źródło KPP Kamienna Góra)

2 komentarze

  1. Spodnie sobie ufajdał.