Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Pchał samochód pod prąd. W kieszeni miał narkotyki WIDEO

Funkcjonariusze z Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków i pchał pojazd pod prąd. Jak się okazało, 40-latek był już wcześniej notowany przez policję.

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, którego niecodzienne zachowanie wzbudziło ich zainteresowanie. Okazało się, że kierujący próbując usunąć z drogi unieruchomiony samochód wjechał pod prąd w ulicę Bohaterów Westerplatte.

Mężczyzna opowiedział mundurowym nieprawdopodobną historię, z której wynikało, że zauważył stojący na skrzyżowaniu samochód marki Renault i próbował zepchnąć go na pobocze, żeby nie utrudniał ruchu innym pojazdom. Policjanci nie uwierzyli w te tłumaczenia i poprosili dyżurnego o sprawdzenie zapisów z miejskich kamer.

– Na nagraniach widać, że 40-latek kierował autem, a gdy zatrzymał się na światłach samochód zgasł, a on próbował zepchnąć auto w ulicę Kupiecką co mu się jednak nie udało. Jednocześnie mundurowi zauważyli, że mężczyzna dziwnie się zachowuje. Był co prawda trzeźwy, ale historie, które opowiadał policjantom wydawały się nielogiczne – przekazała policja.

Mundurowi sprawdzili mężczyznę i znaleźli przy nim narkotyki: marihuanę i amfetaminę. 40-latek w rozmowie przyznał, że zażywał wcześniej narkotyki. Pobrano krew do badań na ich obecność w organizmie mężczyzny.

40-latek został zatrzymany, natomiast samochód odholowano na policyjny parking. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zielona Góra, źródło Policja Zielona Góra)

Komentarze wyłączone