Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Jeździła bez prawa jazdy od 20 lat. Wpadła, bo nie włączyła świateł

20 lat bez uprawnień jeździła kobieta, którą zatrzymali do kontroli policjanci ze Szczytna. Powodem kontroli był brak włączonych świateł w pojeździe. Teraz 40-latka odpowie przed sądem.

W miniony wtorek około godziny 20:00 na ulicy Pasymskiej w Szczytnie, funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Skoda, który poruszał się bez włączonych świateł od zmierzchu do świtu. Policjanci postanowili zatrzymać kierującą autem do kontroli drogowej.

Jak się okazało, za kierownicą siedziała 40-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego. Szybko wyszło na jaw, że jazda bez włączonych świateł, to nie jedyne wykroczenie popełnione przez 40-latkę.

– Okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód marki skoda w ogóle nie powinien poruszać się po drodze. W styczniu 2023 roku dowód rejestracyjny pojazdu marki skoda został zatrzymany za brak aktualnych badań technicznych. 40-latka w swoim zachowaniu nie widziała nic niewłaściwego. Funkcjonariuszom przyznała, że od 20 lat kieruje pojazdami bez prawa jazdy i nigdy nie była uczestnikiem zdarzenia drogowego – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie.

Za popełnione wykroczenia, mieszkanka powiatu olsztyńskiego odpowie przed sądem.

(fot. info112.pl źródło KPP Szczytno)

Komentarze wyłączone