Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Pijany kierowca potrącił 13-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka trafiła do szpitala

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 62-latek, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannej 13-latce. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W minioną sobotę około godz. 19.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło Ruszkowie.

– Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowca samochodu osobowego uderzył w jadąca na rolkach w tym samym kierunku 13-latkę. Dziewczynka z obrażeniami ciała przewieziona została do szpitala. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy rannej nastolatce – przekazała aspMagda Zarembska Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do funkcjonariuszy zgłosił się świadek, który wskazał, że kilka kilometrów dalej, w rowie znajduje się uszkodzony pojazd, a przy nim mężczyzna, który może być sprawcą wypadku. Mundurowi natychmiast odnaleźli opla i jego kierowcę. Badanie stanu trzeźwości 62-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Teraz 62-latek odpowie teraz za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

(fot. info112.pl, źródło KPP Ciechanów)

Komentarze wyłączone