Piątek, 12 lipca 202412/07/2024

Śmiertelne potrącenie 20-latka. Policja zatrzymała podejrzanego FOTO, WIDEO

Na jednym z przejść dla pieszych w Toruniu kierujący samochodem osobowym potrącił 20-letniego pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając mu pomocy. Życia młodego mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie. 31-letni mężczyzna usłyszał zarzut. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godziną 21 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Toruniu przy ulicy Andersa.

– Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że nieznany wówczas kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa 20-letniemu mężczyźnie, który przechodził przez oznakowane przejście, doprowadzając do jego potrącenia, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Niestety pieszy zginął na miejscu – przekazał st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP w Toruniu.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca, zabezpieczyli ślady i dowody.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, w toku prowadzonych czynności, wytypowali zatrzymali 31-latka. Śledczy, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. 

Teraz podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo, KMP Toruń, źródło KMP Toruń)

Jeden komentarz

  1. Dresiarz.