Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

72-latek jechał pod prąd trasą S8 WIDEO

72-letni kierujący oplem wjechał pod prąd na trasę S8. Moment niebezpiecznego zdarzenia zarejestrowała kamera. Kierowca opla za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Na drodze ekspresowej S8 w Rawie Mazowieckiej kierująca poruszająca się w kierunku Wrocławia zobaczyła jadący z naprzeciwka, tym samym pasem ruchu, pod prąd samochód osobowy marki Opel Corsa. Kobieta o niebezpiecznej sytuacji powiadomiła policję.

– Pomimo, że natychmiast zadysponowane zostały patrole policji nie udało się zatrzymać kierowcy tego dnia. Mężczyzna najprawdopodobniej zjechał z drogi zanim funkcjonariuszom udało się dotrzeć do drogi ekspresowej – przekazała mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Mundurowi otrzymali od kobiety nagranie z kamerki samochodowej, która zarejestrowała całe zdarzenie. Kierowca opla został ustalony przez policjantów.

– Mężczyzna usłyszał zarzut niestosowania się do zakazu wjazdu oraz stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innego niż kolizja drogowa – dodała mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Za to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mieszkańcowi powiatu tomaszowskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu o ukaranie. 72-latkowi grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. KPP Rawa Mazowiecka, źródło KPP Rawa Mazowiecka)

Jeden komentarz

  1. Ooo, to się wkurzyły policmajstry, że nie zdążyły złapać dziadka na drodze – stąd taka sroga kara.