Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

61-latek odpowie za zabicie 5 szczeniaków

Policjanci zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o bestialskie uśmiercenie pięciu szczeniąt, a następnie wrzucenie ich do rzeki. W trakcie zatrzymania podejrzany miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W minioną sobotę, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymali telefon od mieszkanki miasta. W trakcie rozmowy kobieta poinformowała, że pewien mężczyzna miał zabić szczeniaki, które następnie wyrzucił do rzeki Myśli.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcą tego czynu jest 61-letni mieszkaniec gminy Myślibórz. Mundurowi natychmiast udali się do wskazanego miejsca. Tam niestety potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że mężczyzna z niewiadomych przyczyn, w bestialski sposób, pozbawił życia pięć szczeniaków, które następnie wyrzucił do rzeki – przekazał asp. szt. Jacek Poleszczuk z KPP w Myśliborzu.

61-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Zachodniopomorska)

Jeden komentarz

  1. "obyś żył w ciekawych czasach"

    Lepiej jakby te psiaki zaniósł pod schronisko dla zwierząt i zostawił pod bramą. Byłoby co prawda święte oburzenie załogi schroniska, że jak on śmiał i w ogóle… no ale przynajmniej nie byłoby nadużywania słowa „bestialstwo” (zamiast tego nadużywano by słowa „okrucieństwo”).