Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Napadł z siekierą na sklep. Jest nagranie interwencji policji WIDEO

Policjanci z Wieliczki w woj. małopolskim zatrzymali 17-latka, który dwukrotnie dokonał rozboju w jednym ze sklepów sieciowych na terenie Wieliczki. W trakcie trzeciej próby sprawca został zatrzymany. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera.

28 kwietnia oraz 16 maja br. w Wieliczce, nieznany sprawca dwukrotnie dokonał rozboju w sklepie ogólnospożywczym na terenie Wieliczki.
Sposób działania sprawcy za każdym razem był taki sam.

Wchodził do sklepu ubrany na czarno, na twarzy miał założone okulary do pływania, na głowie kaptur, natomiast w ręce trzymał siekierę. Po wejściu żądał od ekspedientek wydania wszystkich pieniędzy, grożąc im siekierą. Po zabraniu  łupu mężczyzna opuszczał sklep, uciekając w pobliskie zabudowania i tam trop się urywał.

Sprawca atakował pomiędzy godziną 21:30 a 22:30, tuż przed zamknięciem sklepu. Wieliccy policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania z monitoringów, poczynili też szereg ustaleń oraz czynności operacyjnych w celu ustalenia tożsamości sprawcy przestępstw. Kryminalni byli prawie pewni, że sprawca spróbuje uderzy jeszcze raz. 

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, bowiem 29 maja br., około godziny 22:30, ten sam mężczyzna po raz kolejny wszedł do sklepu. Zamaskowany, jak podczas poprzednich ataków, z siekierą w ręce zażądał wydania pieniędzy. Wtedy też do działań przystąpili wieliccy kryminalni, którzy zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Okazało się że jest  17 -letni mieszkaniec gminy Wieliczka 

31 maja br. 17- latkowi przedstawiono 3 zarzuty, dwa z nich dotyczą dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia (art. 280 § 2 kk)  natomiast jeden usiłowania dokonania takiego rozboju. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. 

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone