Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

Plenerowa dyskoteka w Rudzie Śląskiej. Zabawę przerwali policjanci (zdjęcia, wideo)

Policjanci z Rudy Śląskiej przerwali zabawę uczestnikom plenerowej dyskoteki, która zorganizowana była na terenie nieużytków. Mundurowi zatrzymali 6 osób w związku z organizacją zgromadzenia, udziałem w nim i posiadaniem narkotyków.

W niedzielę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że w okolicy nieużytków na terenie rudzkiej dzielnicy Kochłowice słychać odgłosy głośnej muzyki. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że ktoś zorganizował tam dyskotekę, w której brało udział kilkanaście osób.

Większość uczestników imprezy na widok funkcjonariuszy uciekła. Stróże prawa zatrzymali 6 osób, wśród których był DJ odpowiedzialny za zorganizowanie tej imprezy. Zatrzymani to mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki, które mogły być tam rozprowadzane. Śledczy przesłuchali wszystkich zatrzymanych. Zostaną wobec nich sporządzone wnioski do sądu o ukaranie za udział w zgromadzeniu powyżej 5 osób oraz niestosowanie się do obowiązku używania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego.

Mężczyźnie, który zorganizował dyskotekę, przedstawiono dodatkowo zarzut organizacji zgromadzenia i posiadania narkotyków. Śledczy z komisariatu w Kochłowicach ustalają jeszcze, czy były tam wcześniej organizowane podobne imprezy.

(fot. wideo Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone