Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Chodził z przedmiotem przypominającym broń. Jest nagranie zatrzymania WIDEO

Policjanci z Legnicy obezwładnili i zatrzymali 22-latka, który przemieszczał się po okolicznych miejscowościach trzymając w ręce przedmiot przypominający broń. Moment zatrzymania mężczyzny zarejestrowała kamera.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie od przestraszonych mieszkańców okolicznych miejscowości, z którego wynikało, że drogą przemieszcza się mężczyzna, który rozgląda się po pobliskich posesjach, a w ręku trzyma pistolet.

Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon, a następnie zauważyli opisywaną osobę, która rzeczywiście trzymała w ręku przedmiot przypominający broń.

– Szybkie i profesjonalne działania policjantów doprowadziły do obezwładnienia 22-latka i odebrania mu broni, na którą jednak, jak się później okazało, nie było wymagane pozwolenie – przekazał mł. asp. Tomasz Nowak z KWP we Wrocławiu.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wskazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. 22-latek ostatecznie został doprowadzony do policyjnego aresztu.

(fot. wideo KMP Legnica, źródło KMP Legnica)

5 komentarzy

 1. Po co ta muzyczka? Nie słychać czy po polsku gadał…

 2. Trzeba było posiłki jeszcze wezwać

 3. Gondol Jerzy Znadwisły

  Czytając powyższy tekst, przypomniałem sobie moje przemieszczanie się „bronią” przed blisko 10-laty:
  W Poznaniu w jednym ze sklepów z bronią i „bronią”, kupiłem pięknie wykonaną replikę MP42 tzw. „szmajsera”.
  W samochodzie położyłem go na siedzeniu pasażera i wracałem na spoko do Lublina.
  W okolicach Międzychodu, zatrzymano mnie do rutynowej kontroli drogowej. Pani policjantka na widok „broni” zbladła ze strachu, ale wydarła mnie zza kierownicy, przyglebiła i sprawnie skuła kajdankami.
  Nie pomogły moje tłumaczenia i kwity ze sklepu, „broń” została „zabezpieczona” do ekspertyzy przez mądrzejszych od tej policyjnej pary. Mnie „odbezpieczyli” i pozwolili wrócić do domu, a „broń” wróciła po miesiącu, przy pomocy bohaterskiej Poczty Polskiej. Nawet bez słowa: przepraszamy.

 4. widać to profesjonalne działanie… ręce opadają. i okazuję się że został zatrzymany bezpodstawnie i bardzo mało kulturalnie, szedł z „korkowcem” na który nie trzeba pozwolenia, a to chyba jest legalna czynność. więc czym tu się chwalić? dobre pytanie co to jest…. „ładowarka do głośnika”