Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Ukrainiec dachował renaultem. Wydmuchał 3,6 promila ZDJĘCIA

38-letni kierowca z Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

O dachowaniu pojazdu osobowego w miejscowości Gliczarów Górny, w powiecie tatrzańskim, dyżurny zakopiańskiej policji został powiadomiony w sobotę tuż po godzinie 16. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, w pojeździe nie było nikogo.

Policjanci oraz strażacy zaczęli szukać kierowcy i osób, które ewentualnie mogły podróżować tym pojazdem. Ostatecznie kompletnie pijanego kierowcę udało się odnaleźć w pobliżu miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości 38-letniego kierowcy wykazało, ponad 3,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a samochód marki Renault, którym się poruszał został odholowany na strzeżony parking.

Policjanci obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Jutro 38-letni obywatel Ukrainy mieszkający czasowo na terenie powiatu tatrzańskiego zostanie doprowadzony do zakopiańskiego sądu. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

(fot. Policja Zakopane, źródło Policja Zakopane)

3 komentarze

  1. ukrainiec w sile wieku walczy z ruskimi w polsce na setki wodki w barze no i przegrał….
    a propos oni czuja sie jak by caly swiat nalezal do nich na autostradzie lewy pas nonstop albo dwa naraz.

  2. U nich chlanie i jazda samochodem to jest chleb powszedni. Przenoszą swoje zwyczaje na nasz grunt

  3. Brata trzeba przeprosić. Kupić mu nowy samochód i wypłacić zasiłek.