Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

31-letni obywatel Ukrainy podejrzany o usiłowanie zabójstwa. „Bił tak długo, aż mężczyzna nie dawał oznak życia” ZDJĘCIA

Policjanci zatrzymali 31-latka poszukiwanego przez stronę niemiecką Europejskim Nakazem Aresztowania za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i na jej wniosek, decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany do czasu wydania decyzji o jego ekstradycji.

Intensywna praca policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przy współpracy z Centralną Sekcją Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji, pozwoliła na ustalenie miejsca ukrywania się oraz zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za usiłowanie zabójstwa. 

– 31- letni obywatel Ukrainy podejrzany jest o to, że w czerwcu tego roku na terenie Niemiec, usiłował zabić innego obywatela Ukrainy. Zatrzymany 31- latek zaatakował go i bił tak długo, aż mężczyzna nie dawał oznak życia. Potem pozostawił go, nie udzielając mu pomocy – przekazał mł.asp. Łukasz Kirkuć z Zespołu Prasowego KWP w Gdańsku.

Wbrew oczekiwaniom sprawcy, jego ofiara nie umarła. Pokrzywdzonemu pomógł przechodzień, który zaalarmował policjantów. Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, po otrzymaniu informacji o tym, że poszukiwany mężczyzna przekroczył granicę Polski i może przebywać w woj. pomorskim, na podstawie zdobytych informacji wytypowali miejsca, w których mógł ukrywać się poszukiwany przez niemieckich policjantów 31- latek.

Dzięki swoim ustaleniom weszli do jednego z mieszkań na terenie powiatu starogardzkiego, w którym zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał świadomość, że jest poszukiwany i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W chwili zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu. Policjanci doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i na jej wniosek, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany do czasu wydania decyzji o jego ekstradycji. 

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

2 komentarze

  1. Ekstradycja jak najbardziej, ale na front wschodni.

  2. Bił jak siepacze bandery- przykład wdrożony w działanie ..