Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Kajakarz uratowany na rzece Nysa Kłodzka FOTO

Służbom udało się uratować kajakarza, który, jak wynikało ze zgłoszenie miał topić się w rzece Nysa Kłodzka. Mężczyzna dzięki sprawnej akcji został wyciągnięty na brzeg, a następnie trafił do szpitala.

W niedzielę, 17 września tuż po godzinie 9:00 do Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie, że w Nysie na rzece Nysa Kłodzka, przy ulicy Aleja Wojska Polskiego topi się mężczyzna. Wszystko miało miejsce na jazie wodnym na rzece Nysa Kłodzka.

Jak się okazało, w spiętrzeniu na jazie przebywał kajakarz, który prawdopodobnie chciał przepłynąć odcinek rzeki. Poszkodowanego zauważył strażak z Komendy Powiatowej PSP w Nysie, który natychmiast o zdarzeniu zaalarmował służby ratunkowe.

– Strażak do czasu przyjazdu służb utrzymywał kontakt z osobą tonącą. Działania na spiętrzeniach na jazie należą do najtrudniejszych. Dlatego możemy mówić o wielkim sukcesie, że udało się uratować mężczyznę. Wielkie podziękowania również dla policjantów z Nysy, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

43-letni mężczyzna został przetransportowany do nyskiego szpitala.

(fot. PSP Nysa)