Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Pożar w szpitalu w Żaganiu. Ewakuowano ponad 50 osób ZDJĘCIA

Policjanci i strażacy ewakuowali z płonącego szpitala w Żaganiu w woj. lubuskim ponad 50 osób. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało 6 osób.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w szpitalu w Żaganiu. Ogień pojawił się na drugim piętrze budynku w jednej z sal, w których przebywali pacjenci. Na miejsce, oprócz zastępów straży pożarnej, natychmiast zostali skierowani policjanci.

W trakcie akcji gaśniczej, wspólnie ze strażakami wyprowadzili z zagrożonych pomieszczeń 40 pacjentów i 14 osób personelu medycznego. Mundurowi pomogli także w zabezpieczeniu rzeczy osobistych pacjentów oraz dokumentacji medycznej.

Większość ewakuowanych stanowiły osoby starsze, dla których sytuacja zagracając ich życiu była niezwykle stresująca. Wobec tego funkcjonariusze zapewnili im także niezbędne wsparcie psychiczne. Policjanci zabezpieczali także drogi dojazdowe do placówki, aby umożliwić przejazd dla skierowanych na miejsce kolejnych zastępów straży pożarnej oraz umożliwić sprawny transportu pacjentów do żarskiego szpitala. W wyniku pożaru sześć osób zostało poszkodowanych, jednak nie są to obrażania zagrażające ich życiu.

Obecnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu prowadzone są czynności mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności powstania pożaru. W tym celu śledczy między innymi przeprowadzili niezbędne oględziny miejsca oraz przesłuchiwali świadków zdarzenia.

(fot. KPP w Żaganiu, źródło KPP w Żaganiu)