Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Tragiczny finał wyprzedzania. Nie żyje 37-latka ZDJĘCIA

Na drodze wojewódzkiej nr 222 w pobliżu miejscowości Siwiałka, kierująca skodą, podczas manewru wyprzedzania zderzyła się z fiatem ducato. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne.

W niedzielę po godz. 20:00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 222 w pobliżu miejscowości Siwiałka. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze starogardzkiej drogówki. Policjanci zastali 3 rozbite auta.

Do wypadku doszło, gdy kierująca osobową skodą 37-latka jadąc od strony Gdańska, w trakcie manewru wyprzedzania, zderzyła się z jadącym w przeciwnym kierunku fiatem ducato. Kierowca peugeota, który jechał tuż za skodą, próbował uniknąć najechania na uczestniczące w wypadku auta i zjechał na pobocze, gdzie zatrzymał się w rowie.

W wyniku tego wypadku śmierć poniosła kobieta kierująca skodą. Dodatkowo obrażeń ciała doznała również 17-letnia pasażerka skody oraz  27-letnia pasażerka peugeota. Obie kobiety trafiły do szpitala.

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)