Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

77-latek uszkodził rogatki na przejeździe kolejowym i odjechał WIDEO

77-letni kierowca lexusa wjechał zignorował czerwone światło i wjechał na przejazd kolejowy w trakcie opuszczania zapór. Mężczyzna uszkodził rogatki i odjechał z miejsca zdarzenia. Wszystko nagrała kamera.

Policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy interweniowali w związku ze zgłoszeniem o uszkodzonych rogatkach na przejeździe kolejowym w Rudzie Talubskiej. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący lexusem zignorował nadawany sygnał czerwony i wjechał na przejazd w trakcie opuszczania zapór. Jedną rogatkę wyłamał, a następnie zatrzymał się przy drugiej, która opadła mu na maskę. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. 

Policjanci szybko ustalili sprawcę tej niebezpiecznej sytuacji. Na 77-letniego kierowcę lexusa policjanci nałożyli 2 tys. zł mandatu i 15 punktów karnych.

– Przypominamy, że pulsujące czerwone światła na przejazdach kolejowych to nie ostrzeżenie. To zakaz wjazdu na przejazd. Ignorowanie znaków i sygnałów świetlnych jest wciąż główną przyczyną wypadków na przejazdach w Polsce – zaapelowała policja.

(fot. KPP Garwolin, źródło KPP Garwolin)

2 komentarze

  1. To było piękne:
    wjechał zignorował czerwone światło i wjechał na przejazd kolejowy.
    To prawie było lepsze od:
    mandat zaniemanie świateł.

  2. Na pewno jakiś stary ubek. Ale Tusk z Sienkiewiczem nie dadzą mu zbiednieć.