Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Potrącił 70-latka i odjechał. Senior ma złamany kręgosłup ZDJĘCIA

Trwają poszukiwania kierowcy samochodu osobowego, który potrącił 70-letniego pieszego i nie udzielając poszkodowanemu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę na ul. Kołłątaja w Tarnowie. Jak ustalili policjanci, 70-letni tarnowianin został potrącony przez kierowcę osobówki, który po zdarzeniu odjechał z miejsca wypadku. Na miejsce skierowano zespół ratunkowy tarnowskiego pogotowia, a ratownicy przetransportowali rannego 70-latka do szpitala. Na miejscu okazało się, że poszkodowany mężczyzna ma złamany kręgosłup. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Policjanci ruchu drogowego zebrali dowody z miejsca wypadku, które będą wykorzystane w prowadzonym postępowaniu. Zabezpieczone zostały zapisy kamer monitoringu miasta oraz skrzyżowań, a także od prywatnych przedsiębiorców. Świadkowie zdarzenia określają drugiego uczestnika, jako kierowcę małego osobowego samochodu najprawdopodobniej skody fabii lub scali.

Zebrany materiał dowodowy posłuży do określenia winy uczestników ruchu oraz da światło na fakt nie udzielania pomocy potrąconemu mężczyźnie. Jest to przestępstwo określone w art.162 kodeksu karnego i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

Tarnowscy policjanci zwracają się z apelem do osób, które mają informację w tej sprawie o kontakt.

(fot. Policja Tarnowska, źródło Policja Tarnowska)

2 komentarze

  1. to musi kloszard był

  2. I narąbany pewnie jak CKM.