Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Tragiczny finał wyprzedzania. Nie żyje 29-latek ZDJĘCIA

W Zacharzowicach w woj. śląskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem dostawczym. Śmierć na miejscu poniósł 29-letni kierowca volkswagena golfa.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 17.00 w Zacharzowicach na ul. Poznańskiej. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca volkswagena golfa, w trakcie wyprzedzania ciągu pojazdów, stracił panowanie nad autem, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka dostawczym mercedesem.

61-letni kierowca mercedesa został opatrzony na miejscu, gdyż nie doznał poważniejszych obrażeń. Niestety, obrażenia kierowcy volkswagena, okazały się jednak śmiertelne.

Droga była nieprzejezdna przez wiele godzin. Na miejscu pracowali policjanci z gliwickiej drogówki, prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy prowadzili oględziny.

Zebrane dowody oraz zeznania świadków pozwolą na ustalenie bezpośrednich przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Szczątki samochodu, którym podróżował mieszkaniec Pyskowic, zostały zabezpieczone do dalszych badań.

(fot. KMP Gliwice, źródło KMP Gliwice)

Jeden komentarz

  1. niewiele zostało z tego samochodu