Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Miał w domu ponad 3 tys. porcji marihuany. Mówił, że to na własne potrzeby ZDJĘCIA

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 23-letniego mieszkańca tego miasta, który zgromadził w domu ponad 3100 porcji handlowych marihuany. „Amator ziołolecznictwa” oświadczył, że taką ilość narkotyku zgromadził na własne potrzeby.

Wrocławscy Policjanci z Referatu Wywiadowczego komendy miejskiej podczas patrolowania ulic Starego Miasta zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który idąc wzdłuż jednej z wrocławskich ulic, nerwowo rozglądał się na boki. Przyczyna takiego zachowania szybko wyszła na jaw. Funkcjonariusze ujawnili przy nim zawiniątko oraz puszkę z zawartością suszu pochodzenia roślinnego koloru brunatno zielonego, którym jak sam oświadczył, jest marihuana. 

Na tym sprawa się nie zakończyła, gdyż funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania młodego Wrocławianie, gdzie odnaleźli ponad 3100 porcji tego samego narkotyku. 23-letni ”amator ziołolecznictwa” oświadczył, że tak duża ilość marihuany wykorzystuje na własne potrzeby.  

Policjanci oprócz narkotyku, ujawnili w mieszkaniu mężczyzny również wagi aptekarskie, zgrzewarkę do foli oraz pakiet foliowych woreczków z zapięciem strunowym. To wszystko „z pewnością” miało ułatwić 23-latkowi właściwe przechowywanie i bezpieczne dawkowanie zgromadzonej marihuan

W trakcie dalszych czynności, które funkcjonariusze prowadzili w komisariacie na Starym Mieście potwierdzono, iż podejrzaną substancją jest marihuana.

Mężczyzna zakończył swój spacer po Wrocławiu w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet 10 lat więzienia.

Wrocławscy policjanci po raz kolejny wykazali się przysłowiowym „nosem” do tego typu spraw.

(fot. KMP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

Jeden komentarz