Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

15-latek strzelał w przystanek. „Chciał sprawdzić jaką moc ma pistolet”

Przed sądem dla nieletnich odpowie 15-latek, który strzelając z wiatrówki uszkodził wiatę przystankową. Straty, oszacowano na blisko 1300 zł. Policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której strzelał oraz naboje.

Płońscy policjanci przyjęli zgłoszenie o uszkodzeniu wiaty przystankowej w Żukowie-Wawrzonkach. Sprawca wybił w wiacie hartowaną szybę, powodując straty w wysokości blisko 1300 zł na szkodę gminy.

Dzielnicowy szybko ustalił osobę, mogącą dokonać uszkodzenia. Okazało się, że sprawcą jest 15-latek mieszkający w Płońsku.

W czasie przesłuchania nastolatek przyznał się do uszkodzenia wiaty.

– Wyjaśnił, że szyby wybił strzelając w nią z wiatrówki, którą pożyczył od swojej siostry. Jak twierdził, chciał tylko sprawdzić, jaką moc ma pistolet. Przyznał też, że nie było to jedyne miejsce, gdzie strzelał – poinformowała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Wkrótce sprawa 15-latka przekazana zostanie do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płońsku. To sąd zadecyduje o wymiarze kary dla nastolatka.

Nie trudno sobie wyobrazić, że nieodpowiedzialne zachowanie sprawcy mogło doprowadzić do większego nieszczęścia niż straty w mieniu. Choć siła rażenia broni pneumatycznej jest mniejsza niż broni palnej, może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia osób, które przez przypadek znajdą się na linii strzału oddanego z wiatrówki gazowej.

(fot. KPP Płońsk, źródło KPP Płońsk)

Jeden komentarz

  1. Dlaczego takie dekle nigdy sobie w łeb nie wycelują? Nie byłoby żadnej szkody…