Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

W tajnym pomieszczeniu za ścianą prowadził produkcję alkoholu ZDJĘCIA

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali dwie nielegalne linie do produkcji alkoholu w dwa dni. Zarekwirowano blisko 550 litrów tzw. zacieru oraz 160 litrów gotowych wyrobów alkoholowych.

Funkcjonariusze operacyjni z Sierpca na Mazowszu ustalili, na ich terenie mężczyźni w wieku 62 i 38 lat, prowadzą nielegalne produkcje alkoholu.

W miniony poniedziałek, w domu 62-latka w gminie Mochowo, policjanci ujawnili znajdujące się w ścianie tajne przejście do drugiego pomieszania, w którym oprócz urządzeń do produkcji alkoholu, mundurowi zabezpieczyli 350 litrów zacieru i ponad 120 litrów gotowych wyrobów alkoholowych.

We wtorek (28.11) w domu u 38-latka na terenie gminy Gozdowo policjanci zabezpieczyli w pojemnikach oraz butelkach plastikowych 40 litrów przygotowanego do sprzedaży gotowego produktu, oraz 200 litrów tzw. zacieru.

Za nielegalne wyrabianie alkoholu mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Jeden komentarz

  1. Tuż przed świętami zgarneli cały urobek dla swojego komisariatu,to rozbój w biały dzień,do sześciu króli nie można będzie liczyć na pomoc milicji.