Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Ukradł 6 par skarpet. Trafił do aresztu FOTO

Policjanci z Augustowa na Podlasiu zatrzymali mężczyznę, który ukradł 6 par skarpet. Jak się okazało, 39-latek poszukiwany był do odbycia kary 6 dni pozbawienia wolności. Amator skarpetek trafił do policyjnego aresztu.

Dyżurny z augustowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany przez pracownika sklepu. Na miejscu okazało się, że 39-latek próbował wyjść z lokalu nie płacąc za 6 par skarpet.

Mężczyzna awanturował się i nie wykonywał poleceń policjantów. Szybko wyszło na jaw, co jest powodem jego zachowania. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że ma on do odbycia karę 6 dni pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. 39-latek mógł wpłacić grzywnę w wysokości 600 złotych, jako karę zastępczą, jednak odmówił twierdząc, że nie ma takich pieniędzy.

Wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za kradzież, używanie słów wulgarnych oraz zakłócanie porządku publicznego, a także niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. 39-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie trafił do aresztu śledczego.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone