Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Ojciec z trójką dzieci utknął w górach. Do akcji wyruszyło 13 ratowników GOPR FOTO

Czteroosobowa rodzina utknęła na Połoninie Wetlińskiej i z uwagi na ciężkie warunki pogodowe nie była w stanie kontynuować wyprawy. Na ratunek ojcu i trójce jego dzieci wyruszyło 13 ratowników GOPR.

Wczoraj o godzinie 16:20 otrzymaliśmy zgłoszenie od ojca z trójką dzieci w wieku 10, 11 i 14 lat, że znajdują się na Połoninie Wetlińskiej stracili orientację i ze względu na trudne warunki pogodowe i terenowe (padający deszcz, silny wiatr, głęboka pokrywa śnieżna) nie mają sił aby kontynuować marsz w kierunku Chatki Puchatka.

Po wysłaniu linka z aplikacją Ratunek udało się potwierdzić dokładną pozycję turystów. Zadysponowano ratowników ze stacji ratunkowych w Ustrzykach Górnych i Cisnej oraz ratowników mieszkających w Wetlinie.

O godzinie 17:30 pierwsi ratownicy dotarli do poszkodowanych, a następnie zabezpieczyli ich przed warunkami atmosferycznymi.

– Po dotarciu pozostałych ratowników rozpoczęto ewakuację do dyżurki w schronie BdPN na Połoninie Wetlińskiej w celu ogrzania i doprowadzenia do stanu umożliwiającego dalszą ewakuację. O północy poszkodowani zostali przetransportowani do Wetliny. W akcji brało udział 13 ratowników – przekazało GOPR Bieszczady.

(fot. GOPR)

4 komentarze

  1. Niech q syn płaci, ja się nie zgadzam żeby płacić za gimbazistę w rureczkach z gumkami.

  2. Mieli rodzinną przygodę.

  3. tylko dzieci szkoda bo nie zdawały sobie sprawy gdzie ich pożal się Boże „tatuś” wyprowadził . Obciążyć capa za akcje – może na jakiś czas uruchomi czerep jeśli coś tam jeszcze zostało.!!