Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Najechał na mężczyznę leżącego na jezdni. Pieszy nie żyje

Tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się w Płonczynie w woj. kujawsko-pomorskim. Kierujący autem osobowym najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Niestety 55-letni pieszy zmarł w szpitalu.

W miniony piątek policjanci z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą z polecenia dyżurnego jednostki pojechali do Płonczyna, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.  Na miejscu załoga zespołu ratownictwa medycznego udzielała pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Funkcjonariusze ustalili, że 37-letni kierujący samochodem osobowym marki Hyundai jechał od strony Mokowa w kierunku Wylazłowa. W miejscowości Płonczyn tuż przed uderzeniem zauważył, że „coś” wystaje z pobocza na jezdnię. Niestety nie zdążył wyhamować pojazdu. Natychmiast wysiadł i zobaczył leżącego człowieka, któremu udzielił pierwszej pomocy.

– 55-letni mieszkaniec gminy Wielgie trafił do szpitala. Niestety zmarł. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Kierujący autem był trzeźwy – przekazała kom. Małgorzata Małkińska oficer prasowy KPP w Lipnie.

Dokładne okoliczności wypadku są ustalane pod nadzorem prokuratora.

(fot. Policja, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Jeden komentarz

  1. skąd wiadomo że ten co leżał to pieszy a nie leżący.
    A po drugie jak sie ma oczy w du*** to się nie kieruje.