Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Pijany instruktor szkolił kursanta. 76-latek odpowie przed sądem FOTO

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 76-letni instruktor, który uczył kursanta jeździć. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci drogówki.

Mundurowi z Piły w woj. wielkopolskim w godzinach porannych zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki KIA oznaczony literą „L”. Za kierownicą znajdował się 19-letni mężczyzna, który uczył się jeździć. W aucie, obok młodego człowieka siedział 76- letni instruktor. Nie byłoby w tym nic niespotykanego gdyby nie fakt, że policjanci wyczuli od nauczyciela woń alkoholu.

– Przeprowadzone badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mieszkaniec Piły miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu – przekazała st. sierż. Magdalena Mróz oficer prasowy KPP w Pile.

Policjanci zatrzymali 76-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami, ponieważ w świetle obowiązujących przepisów instruktor podczas takiego szkolenia jest traktowany jak kierujący. Za swoje nieprzemyślane zachowanie 76- latek odpowie przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności.

(fot. KPP Piła, źródło KPP Piła)

Komentarze wyłączone