Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Ucieszył się, że trafi do więzienia, bo „będzie mógł bezpiecznie przetrwać zimę” WIDEO

Poszukiwany listem gończym ucieszył się, że zostanie odwieziony do więzienia, bo jak twierdził tam” będzie mógł bezpiecznie przetrwać zimę”. Zobaczcie nagranie z policyjnej kamerki.

Policjanci z Łomży na Podlasiu zatrzymali 40-letniego obywatela Litwy. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Augustowie. 40-latek ma do odbycia karę roku pozbawienia wolności za kradzieże.

Mundurowi znaleźli mężczyznę w opuszczonym budynku. Pustostan sprawdzali szukając osób narażonych na wychłodzenie. 40-latek chciał w tym miejscu przeczekać mrozy, gdyż nie miał gdzie się podziać. Mężczyzna ucieszył się, że zostanie odwieziony do więzienia. Jak twierdził tam „będzie mógł bezpiecznie przetrwać zimę”.

– Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej możemy powiadomić policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę osoba bezdomna wymagająca pomocy. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację – zaapelowali mundurowi.

Czasami wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

(fot. wideo Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

3 komentarze

  1. Nie miał gdzie się podziać? Może niech na Litwie spróbuje…